„Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”
Uczniowie klasy drugiej zrealizowali II moduł ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki” zatytułowany „Mimo deszczu jesteśmy razem”. Tym razem wspólnie pracowali z lekturą „Detektyw Pozytywka” autorstwa Grzegorza Kasdepke.
Podczas realizacji modułu dzieci uzupełniały karty pracy w Lekturniku, wykonały makietę kamienicy, w której mieszkali bohaterowie książki, a także wcielały się w role detektywów, rozwiązując różnorodne zagadki i łamigłówki. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również zabawa „Gorące lekturowe krzesło”, która pozwoliła uczniom lepiej poznać treść lektury i jej bohaterów. Jako zadanie przyjacielskie uczniowie wybrali zabawę „Łączymy się nicią przyjaźni”, która sprzyjała integracji zespołu klasowego. Dzięki wspólnej pracy i rozmowom dzieci wzmacniały relacje rówieśnicze, uczyły się współpracy, kompromisu oraz sposobów rozwiązywania konfliktów.
Czytam z klasą..